A t_bind TLI függvénnyel lehet egy TSAP-hoz egy címet rendelni (ez a socket interfacenél megismert bind() rendszerhívás TLI megfeleloje). Ennek formája a következo:
int ret; /* ... */ ret=t_bind(tfd, addreq, addret);
Ahol addreq illetve addret paraméterek mindegyike egy t_bind struktúrára mutató pointer. A t_bind struktúra szerkezete a következo:
struct t_bind { struct netbuf addr; unsigned int qlen; };
Az addreq paraméter értéke alapján a rendszer megtudja, hogy milyen TSAP-címet "javasolunk" (mit szeretnénk a létrehozott TSAP-hoz rendelni). Ha az addreq értéke egy NULL-pointer, akkor a rendszerrel azt közöljük, hogy nem érdekes, hogy milyen címet rendel a TSAP-hoz, ekkor a rendszer egy még nem foglalt címet (TCP protokoll esetén egy szabad TCP portot) rendel hozzá. Ilyenkor a qlen struktura-elem értéke 0 kell legyen.
Ha az addreq pointer nem NULL-pointer, de az addreq->addr.len
egyenlo
nullával, akkor szintén a transzport szoftver választ egy még szabad
TSAP-címet, és azt rendeli a tfd
paraméterrel azonosított TSAP-hoz. Ekkor az
addreq struktura qlen komponense tetszoleges értéket kaphat.
Ha az addreq pointer nem NULL-pointer, de az addreq->addr.len
nagyobb mint nulla, akkor a transzport szoftver a TSAP-hoz az addreq
által kijelölt címet rendeli. Ekkor az addreq
struktúra qlen
komponense tetszoleges értéket kaphat.
Visszatéréskor az addret által mutatott helyen levo struktúra tartalmazza a TSAP-hoz rendelt címet - ha addret nem NULL-pointer.
A qlen komponensnek azt kell tartalmaznia (a listen() socket rendszerhívás második paraméteréhez hasonlóan), hogy a még ki nem szolgált rákapcsolódási kérelmek közül hányat kell egy várakozási sorba rakni - a többi vissza lesz utasítva. (Visszatéréskor az addret struktura qlen komponense a transzport szoftver által beállított értéket tartalmazza.)