A HTML dokumentum elvi felépítése
Minden HTML formátumú szövegfájl a <HTML> utasítással kezdődik és a </HTML> záróutasítással végződik. Ezen elemek közé kell zárni a teljes dokumentumot - formázóutasításokkal és hivatkozásokkal együtt.
A HTML dokumentumot két részre lehet bontani a fejlécre és dokumentumtörzsre. (Egy harmadik rész lehet a keretek definíciója.)
A dokumentumot a fejlécelemek vezetik be, melyek kezdetét a <HEAD> utasítás jelzi. A fejlécelemek között szokás a dokumentumcímet megadni, mely címet a <TITLE> és a </TITLE> utasítások közé kell zárni. A fejlécet a </HEAD> utasítás zárja. Ezt a részét a dokumentumnak általában az ablak címsorában jelenítik meg a böngészőprogramok.
A dokumentumtörzs - amit voltaképpen a WEB-böngésző meg fog jeleníteni - a fájl <BODY> és </BODY> utasítások közötti része. Ezen elemek között kell elhelyezni mindent: a szöveget, hivatkozásokat, képeket, stb. (A keretek és a JavaScript kódok kivételével!)
Az alábbi egyszerű példadokumentum tartalmaz fejlécet, törzsét pedig egy elsőszintű alcím és egy normál bekezdés alkotja:
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>A dokumentum neve</TITLE>
Fejléc elemek ...
</HEAD>
<BODY>A tulajdonképpeni dokumentumtörzs következik ...
<H1>Ez itt egy alcím</H1>
<P>Ez itt egy normál bekezdés
</BODY>
</HTML>
[Lapozás vissza]
[Tartalomjegyzék]
[Lapozás tovább]